8 اشتباه رایج در خرید بیمه عمر

نمودار بازنشستگی و شیب سرمایه گذاری
آگوست 13, 2019

8 اشتباه رایج در خرید بیمه عمر

8 اشتباه رایج خرید بیمه عمر/مشاورین بیمه”زندگی خوب من”/بیمه خوب


1
– بهترین سود یا بهترین پوشش؟


بیمه عمر یک سپرده‌گذاری صرف نیست (گرچه این خاصیت را نیز دارا می‌باشد) بلکه در وهله اول داشتن یک پوشش بیمه‌ای متناسب با نیازهای شما هست که در شرایط و حوادث ناگوار برای رفع مشکلات ناشی از حوادث و بیماری‌ها به کمک شما می‌آید. صرف بازی با اعداد در جدول و سود نهایی نمی‌تواند بهترین بیمه عمر را برای شما انتخاب کند بلکه باید شرایط شما کاملاً در نظر گرفته شود.

بیمه عمر پاسارگاد

بیمه خوب

 

2– در نظر نگرفتن اولویت بیمه‌شده


همه افراد برای آینده فرزندانشان نگران می‌باشند و برای همین برای فرزندانشان بیمه عمر و تأمین آتیه تهیه می‌کنند ولی غافل از این‌که اولویت بیمه ابتدا با نان‌آور خانواده میباشد و سپس اهل خانواده تا درصورتی‌که خدای‌ناکرده اتفاقی برای نان‌آور خانواده افتاد علاوه بر این‌که از حمایت‌های لازم و کافی و پوشش بیمه‌ای برخوردار باشد جریان سپرده‌گذاری نیز مختل نگردد.

بیمه خوب

بیمه پاسارگاد

3– صدور بیمه بدون بررسی شرایط بیمه‌شده


بهترین بیمه عمر بیمه‌ای هست که با بررسی دقیق شرایط بیمه‌شده صادرشده باشد. متأسفانه تعدادی از نماینده‌ها به‌قصد جلب مشتری بدون در نظر گرفتن شرایط فقط برای این‌که بیمه‌شده ترغیب به خرید شود یک بیمه‌نامه صادر می‌کنند و بیمه‌شده خوشحال از داشتن بیمه عمر ولی غافل از این‌که پوشش بیمه‌ای مناسبی برایش انتخاب‌نشده درصورتی‌که اتفاقی برایش رخ دهد به‌احتمال کم بودن یا نبودن تعهدات اعلام‌شده و عدم پوشش، شرکت بیمه را مقصر خوانده و آن را متهم به دروغ‌گویی و عدم پرداخت حقش می‌داند.

بهترین بیمه

بیمه عمر پاسارگاد


4- انتخاب نکردن حداکثر زمان پوشش بیمه‌ای


تعدادی از نماینده‌ها در مقابل این حرف که مدت 30 سال را زیاد می‌دانند بیمه‌نامه ۲۰ یا ۱۵ و یا حتی ۱۰ ساله پیشنهاد می‌دهند تا افراد را ترغیب به خرید بیمه عمر نمایند و انها را به این باور می‌رسانند که بیمه خوب‌ی تهیه کرده اید،درصورتی‌که اگر خدای‌نکرده در این مدت برای بیمه‌شده اتفاق یا بیماری خاصی رخ دهد و بیمه‌شده هم قصد افزایش زمان بیمه عمر را داشته باشد دیگر هیچ شرکت بیمه‌ای حاضر به بیمه کردن شخص یا افزایش مدت بیمه نیست. شرکت‌ بیمه پاسارگاد برای فسخ قرارداد زودتر از موعد، طبق جدول ارزش بازخرید به همراه سود مربوطه اقدام به فسخ می‌نماید. بنابراین بهتر هست حداکثر مدت‌زمان بیمه برای بیمه‌شده انتخاب شود.

 


5- 10 ساله بازنشسته شوید!!!


بیایید باهمدیگه صادق باشیم. چه جوری امکان دارِ باروزی ۱۰۰۰ تومان (ماهیانه ۳۰ هزار تومان) و ۱۰ ساله بشه یک بیمه عمر با سپرده‌گذاری و پوشش‌های بیمه خوب داشت؟
این حداقل میزان پرداخت برای اشخاصی هست که واقعاً توانایی پرداخت ماهیانه مبلغ زیادی را ندارند ولی از طرف دیگر برای آینده خودشان می‌خواهند حداقل پس‌اندازی داشته باشند.
تعدادی از نماینده‌ها با این تبلیغات جذاب مثل بیمه خوب،10 ساله بازنشسته شوید و … قصد دارند تعداد بیشتری از افراد جامعه بیمه عمر را خریداری نمایند، درصورتی‌که غافل هستند اگر این افراد در هنگام حوادث و بیماری‌ها خدمات خوبی دریافت نکنند می‌شوند تبلیغ منفی علیه آن نماینده و شرکت بیمه. و اغلب بقیه را هم از خرید بیمه عمر منصرف می‌کنند.

بیمه پاسارگاد

10 ساله بازنشست شوید


6- خرید بیمه عمر به روش اقساطی ماهانه


یکی از دلایلی که باید حق بیمه عمر به‌صورت سالانه پرداخت شود عدم مراجعه به بانک جهت واریز حق بیمه هست. که دراین‌بین به علت فراموشی یا مشغله زیاد بعضی از قسط‌ها به‌صورت نامرتب پرداخت می‌شود که باعث می‌شود پوشش‌های بیمه‌ای مختل شود.
اما دلیل اصلی این هست که در پرداخت سالانه میزان سود دریافتی بیشتر از پرداخت ماهانه میباشد.

 

7- من به مشاور نیاز ندارم

خودم تحقیق کردم و میدونم چی میخوام و نیاز به مشاور ندارم! مشاور متخصص و آگاه در هرضمینه ای نیاز اساسی افراد میباشد حتی تعداد زیادی از افراد سیاستمدار، رؤسای شرکت‌ها، نمایندگان مجلس و … باوجودی که خودشان استاد حرفه خودشان هستند بازهم از مشاوره یک مشاوره بهره می‌برند چه‌بسا نکات ریز و مهمی باشد که از چشم آن‌ها مغفول مانده باشد. بنابراین توصیه می‌کنم حتماً از مشورت یک مشاور در خصوص خرید بیمه بهره ببرید

 

8- زندگی تغییر نمی‌کند 

 

تلاش‌های آگاهانه برای بررسی هرساله بیمه عمر خود را انجام دهید و مطابق با آن بیمه را تنظیم کنید. ممکن است لازم باشد برخی از تغییرات را انجام دهید؛

مانند:

🔸 ازکارافتادگی

🔸 نقص عضو

🔸 بیماری‌های سخت درمان

🔸 جراحی ها و عمل های گران قیمت

🔸 فوت

 🔸 و…

 

این شرایط سطح پوشش شمارا تشکیل می‌دهند و به‌طور طبیعی در طول زمان تغییر می‌کنند.

ما هرگز برای خودمان بیمه عمر و پس‌انداز نمی‌گیریم، بلکه این‌یک سرمایه‌گذاری کوچک است برای خانواده‌هایمان.

بیمه خوب

بیمه پاسارگاد

اکنون وقت آن رسیده هزینه ۲۰ دقیقه زمان برای مشاور آگاه برای انتخاب گزینه‌های بیمه عمر خود را در نظر بگیرید و بعدازآن هرگونه سردرگمی را از بین برده و یک بیمه خوب تهیه نمایید.

 

 

 

admin
admin
روح الله امامی فر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *