مقایسه بیمه عمر و تأمین اجتماعی/مشاورین بیمه “زندگی خوب من“/شرکت بیمه پاسارگاد

 

مقایسه بیمه عمر و تأمین اجتماعی:در تمام کشورهای دارای ثبات نظامی و اقتصادی یکی از ارکان اصلی پایداری و رفاه کشور، بیمه می‌باشد. بیمه از این نظر اهمیت دارد که تمام جوامع برای داشتن رفاه و زندگیِ با آرامش خاطر و امنیت مالی در تلاش هستند و دراین‌بین بیمه‌ها قسمت بسیار زیادی از این نگرانی را بر دوش می‌کشند.

بیمه‌ها از این نظر که تفاوت بسیاری با بانک در نحوه سرمایه‌گذاری مبالغ دریافتی از بیمه‌گذاران دارند امکان داشتن سود بیشتر را برای کاهش هزینه‌های ناشی از پرداخت غرامت‌ها رادارند. دراین‌بین بیمه عمر به دلیل داشتن ریسک بسیار پایین‌تر نسبت به سایر شاخه‌های بیمه‌ای که باعث سوددهی بالاتر برای هردو سمت این قرارداد می‌شود از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار هست. جدای از بیمه‌های اموال و اشخاص، در تمام کشورها بیمه‌هایی دولتی و غیردولتی به سبک بیمه‌های درمان و بازنشستگی نیز وجود دارد که نیروهای کاری شرکت‌ها و سازمان‌ها به اختیار دریکی از آن‌ها سرمایه‌گذاری درمان و بازنشستگی انجام می‌دهند.

 

خب بریم سر اصل مطلب و مقایسه بیمه عمر و تأمین اجتماعی

 اولاً این‌که در ایران فقط یک سازمان دولتی وظیفه بیمه کارمندان و کارگران را آن‌هم به‌صورت اجباری بر عهده دارد که همان سازمان تأمین اجتماعی هست که اگر این اجبار نبود خیلی از افراد و نیروهای کاری شرکت‌ها و سازمان‌ها خودشان رو توی بیمه سلامت یا بیمه عمر و حوادث بیمه می‌کردند.

مقایسه بیمه عمر و تأمین اجتماعی

هرکدام از این بیمه‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند مثلاً:

حداقل میزان حق بیمه در بیمه تأمین اجتماعی برای بسیاری از افراد خیلی بالا هست، انعطاف زیادی نداره و تقریباً افراد شاغل رو تحت پوشش قرار می‌ده اما در بیمه عمر با مبلغ به‌مراتب پایین‌تری می‌توانید شروع کنید و خودتون رو تحت حمایت یک شرکت بیمه‌ای قرار بدید بدون درنظرگرفتن سن و سال و شغل.

در بیمه تأمین اجتماعی حداقل زمان موردنیاز برای رسیدن به بازنشستگی برای مردان پرداخت 30 سال حق بیمه و در سن 60 سالگی و برای زنان پرداخت 25 سال حق بیمه و در سن 55 سالگی هست؛ اما در بیمه عمر حداقل 5 پرداخت سال و حداکثر پرداخت 30 سال و بدون درنظر گرفتن سن میباشد.

امکان انتخاب وراث یا ذینفع در بیمه تأمین اجتماعی بسیار سخت‌گیرانه هست و طبق قوانین این سازمان مستمری و بازنشستگی به وراث پرداخت میشه اما در بیمه عمر وراث و ذینفعان در هرزمان قابل‌تغییر و در اختیار شخص میباشد.

بیمه تأمین اجتماعی قابلیت فسخ و بازخرید ندارد اما این امکان در بیمه عمر وجود دارد.

بیمه تأمین اجتماعی دفترچه درمانی دارد ولی بیمه عمر ندارد ولی هزینه بیماری‌های خاص و حوادث را تا سقف تعیین‌شده پرداخت می‌کند.

پوشش بیماری‌ها و حوادث در بیمه تأمین اجتماعی تنوع و سقف مشخصی ندارد ولی در بیمه عمر بسیار متنوع و انتخاب آن در اختیار بیمه‌گذار هست.

 

تمام این مقایسه‌ها رو در انتهای همین مطلب به‌صورت جدول برای راحتی مقایسه می‌زارم اما سؤال‌های مهم؟؟؟!!!

تا حالا شنیدید کسی از بیمه تأمین اجتماعی وام گرفته باشه؟ ولی گرفتن وام به کررات در بیمه عمر اتفاق میافته!!!

تا حالا شنیدید حق بیمه‌هاتون توی تأمین اجتماعی سود بگیره؟؟؟ اما آیا میدونید توی بیمه عمر به حق بیمه‌های پرداختیتون سود میدن؟؟؟

و … .

 

سؤال اساسی پس چرا سازمان تأمین اجتماعی وجود داره؟

همان‌طور که ابتدای مطالبم عرض کردم یک یا چند بیمه درمانی و مستمری توی تمام کشورها وجود داره و در ایران از سالیان دور این بیمه در انحصار سازمان تأمین اجتماعی هست و به همراه بیمه سلامت وظیفه درمان بر عهده این دو سازمان هست که باعث میشه این بیمه‌ها به همراه بیمه عمر برای بسیاری از افراد حکم یک بیمه تکمیل درمان رو داشته باشه.

مطالب در این خصوص بسیار زیاد هست و حوصله بر ولی درکل همان‌طور که عرض کردم داشتن بیمه عمر به همراه بیمه تأمین درمانی باعث پوشش خوبی در مواقع حوادث، بیماری‌ها و مشکلات هست.

 

باوجوداین همه مزایا که میگیم بیمه عمر داره چرا مردم میرن سراغ بیمه تأمین اجتماعی؟

به نظرمیرسد یکی از دلایلی که هنوز خیلی از ایرانی‌ها بیمه عمر ندارند یا با آن آشنایی نداشته و یا به آن اعتماد ندارند و به هر دری می‌زنند تا بیمه تأمین اجتماعی شوند به خاطر یک باور غلط که به خاطر طمع مردم که باعث شد به مؤسسات غیرمجاز بانکی اعتماد کنند برای سودهای غیرمتعارف و همان هم باعث از دست رفتن پولشون شده باعث بی‌اعتمادی به شرکت‌های بیمه هم شده که البته شرکت‌های بیمه با قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای مجوز فعالیت می‌گیرند و هیچ شرکت بیمه‌ای بدون مجوز در ایران وجود ندارد. برای اطمینان از مجوز و فعالیت‌های شرکت‌های بیمه و دستورالعمل‌های ورشکستگی شرکت بیمه به این لینک مراجعه کنید (البته شرکت بیمه به‌راحتی و حتی به‌سختی ورشکست نمیشه)؛ و دوم این‌که اکثر افراد فکر می‌کنند بیمه تأمین اجتماعی همه‌چیزتمام هست و اما بعضی‌ها نمی‌دانند که خیلی از بازنشسته‌های این سازمان در هنگام بازنشستگی نیاز به درآمد بالاتری دارند چون فرزندان بزرگ‌شده و خرج و مخارج تحصیل، دانشگاه و ازدواج و … با مستمری دریافتی از این سازمان همخوانی ندارد و به دلیل کم بودن مستمری به‌جای لذت بردن از دوران بازنشستگی دریکی دو جای دیگر نیز مجدداً مشغول به کار می‌شوند تا این کسری را جبران کنند.

برای مقایسه بهتر این دو نوع بیمه یک جدول در انتهای مطالب گذاشتم که می‌توانید با مراجعه به آن از تمام مزایا و یا معایب هردو بیمه‌نامه اطلاع پیدا کنید.

ولی همان‌طور که قبل‌تر اعلام کردم هرکدام از این بیمه‌ها مزایای خاص خوشان رادارند و با بودن یک یا چند نوع بیمه‌نامه در کنار هم می‌توان آرامش خاطر بسیار بیشتری داشت.

 

بیمه عمر یا تامین اجتماعی

مقایسه بیمه عمر و تأمین اجتماعی

مقایسه بیمه عمر و تأمین اجتماعی

 

خرید بیمه عمر پاسارگاد

خرید بهترین بیمه عمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *