بیمه عمر وتامین‌آتیه زنان خانه‌دار چیست ؟

بیمه عمر وتامین‌آتیه زنان خانه‌دار مکمل بیمه عمومی هست و پرطرفدار‌ترین بیمه در میان خانم‌های خانه‌دار است. در طرح زنان خانه‌دار علاوه بر پوشش‌های متنوع درمانی، حوادث مزیت منحصربفرد سپرده‌گذاری و سود سپرده‌گذاری حاصل شده باعث جلب‌توجه خانم‌های خانه‌دار شده است.

چرا زنان خانه‌دار به این بیمه نیاز دارند؟

با توجه به این‌که زنان خانه‌دار عضو هیچ‌یک از صندوق‌های بازنشستگی و مستمری‌بگیری نمی‌باشند یکی از نیازهای اساسی زنان خانه‌دار در دوران کهولت برخورداری از تأمین مالی و دریافت مستمری می‌باشد.شرکت بیمه پاسارگاد با طراحی بیمه‌نامه‌ای به‌عنوان بیمه‌نامه عمر و تامین‌آتیه جهت زنان خانه‌دار،این نیاز آنان را مرتفع و دغدغه تأمین مالی دوران بازنشستگی را برطرف نموده است.

با توجه به این‌که خانه‌داری در برخی کشورها به‌عنوان یک شغل محسوب شده و دارای حقوق، بیمه و مزایا می‌باشد اما در جامعه ایرانی خانه‌داری به‌عنوان یک وظیفه تلقی شده و متأسفانه هیچ‌گونه حقوق، بیمه و مزایایی ندارد.

درهرحال زنان خانه‌دار، جزو آسیب‌پذیرترین قشر جامعه می‌باشند و با‌ توجه به افزایش روزافزون خطرات شناخته‌شده و ناشناخته،ضروری است که دختران امروز و مادران فردا به تامین‌آتیه خود اهمیت داده و هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه یک بیمه‌نامه اقدام نمایند.

با بررسی انواع صندوق‌های سپرده‌گذاری،بیمه عمر وتامین‌آتیه زنان‌ خانه‌دار قابلیت منحصربه‌فردی دارد که علاوه بر پوشش‌های متنوع درمانی و حوادث،ماهیت تشکیل سرمایه و پس‌انداز نیز دارد که این پس‌انداز می‌تواند در تهیه مسکن،مستمری و تامین موارد پنهان و آشکار جریان خروشان زندگی به کمک بشتابد.

اندازه‌گیری ارزش کار یک زن خانه‌دار

 

بیمه عمر وتامین‌آتیه زنان خانه‌دار

زن خانه

اگر شما یک زن خانه‌دار هستید بیش از هر کس دیگر می‌دانید که نگهداری خانه چه مفهومی دارد. در حقیقت زندگی یک زن خانه‌دار از خدمات و تعداد زیادی از کارهایی که پایانی ندارد، تشکیل‌شده است.

 کار یک زن خانه‌دار نسبت به تعداد افراد خانواده، در بهترین حالت، از 9 صبح تا 5 بعدازظهر طول می‌کشد و خستگی بسیاری به دنبال دارد. با این حساب آیا تاکنون پیش‌آمده که خودکار و کاغذ برداشته و ارزش مالی کارهایی را که در منزل انجام می‌دهید محاسبه کنید؟ مثلاً اگر می‌خواستید کسی را استخدام کنید تا کارهای خانه را برایتان انجام دهد چقدر باید به او دستمزد می‌دادید؟ برخی کارهای خانه را که می‌شود بدون دردسر نرخ‌گذاری کرد، به‌عنوان حرفه‌ای مستقل در نظر گرفته و برای آن حداقل دستمزدی تعیین کرده‌اند. این موارد به این شرح است:

 • سرآشپز خصوصی

تهیه غذا یکی از اصلی‌ترین وظایف یک زن خانه‌دار است. زن خانه‌دار برای تهیه غذا از صبح تا شام برنامه‌ریزی کرده و نوع غذا و درعین‌حال پخت‌وپز را مانند یک سرآشپز حرفه‌ای مدیریت می‌کند. درواقع اگر به این وظیفه به‌عنوان حرفه نگاه شود،با در نظر گرفتن حداقل دستمزد و تنها پنج روز در هفته قیمت کار آشپزی زن خانه‌دار عدد بزرگی می‌شود که اگر بخواهیم در ایران محاسبه کنیم باید هزینه آشپزی را حدود 300،000 ریال در روز در نظر بگیریم که رقم آن در هفته به حدود 2،0000،000 ریال و 8،000،000 ریال در ماه می‌رسد.

 • تمیز کردن خانه

یک‌خانه تمیز و مرتب، در حقیقت اساس کار یک زن خانه‌دار بالیاقت است. وظایف اصلی تمیز کردن خانه عبارت‌اند از جارو، گردگیری، دستمال کشیدن زمین، تمیز کردن سرویس بهداشتی، شستن لباس‌ها و مرتب کردن رختخواب‌ها. افرادی که خانه‌داری، حرفه آن‌ها محسوب می‌شود و از طریق شرکت‌های ارائه خدمات به منازل اعزام می‌شوند، در برابر یک ساعت کار، تعداد اتاق‌ها یا میزان مترمربع فضاهایی که تمیز می‌کنند دستمزد می‌گیرند. مثلاً دستمزد تمیز کردن یک فضای 110 مترمربعی یا یک آپارتمان دوخوابه حدود 500،000 ریال در روز است که در هفته حدود 3،500،000 ریال و 14،000،000 ریال در ماه محاسبه می‌شود.

 • مراقبت از کودک

زنان خانه‌دار تمام‌وقت مشغول مراقبت از کودک یا کودکانشان هستند. این نوع سرویس از نگاه حرفه‌ای معمولاً گران است، زیرا همراه با خطراتی است که بیمه سلامت نیز می‌طلبد و در کنار آن باید هزینه‌های تعطیلات رسمی و مرخصی و روزهای بیماری نیز محاسبه شود. دستمزد این حرفه طبق محاسبه‌های انجام‌شده حتی در مهدهای کودک به‌طور متوسط در هفته حدود 3،000،000 ریال و 12،000،000 ریال در ماه است.

 و درمجموع می‌توان با یک حساب سرانگشتی گفت دستمزد یک کدبانوی خانه‌دار حداقل

34،000،000=14،000،000+12،000،000+8،000،000 در ماه می‌باشد

ممکن است اعضای خانواده خانه‌دار بودن را موهبتی بدانند که اکثر زنان از آن بهره‌مند هستند، اما اگر زن خانه‌دار خدماتی را که در منزل ارائه می‌شود تحت عنوان حرفه انجام می‌داد و به خاطر آن دستمزد می‌گرفت می‌توانست درآمد قابل‌توجهی داشته باشد. یک حساب‌وکتاب سرانگشتی نشان می‌دهد کار ماهانه زنان در خانه دستکم معادل حقوق ماهانه یک خانم کارمند است

در راستای حمایت از مادران وزنان زحمت‌کش خانه‌دار بيمه پاسارگاد طرحی را ارائه نموده است با نام

طرح بیمه عمر وتامین‌آتیه زنان خانه‌دار که در این طرح می‌توانید با پس‌انداز روزانه تنها 30000 ریال و افزایش سالانه پانزده درصد حق بیمه

پس از 30 سال حداقل 10،000،000 ریال دریافت نمایید.

و علاوه بر داشتن یک پس‌انداز مطمئن از پوشش‌های زیر نیز بهره‌مند شوید

پوشش‌های بیمه‌نامه عمر و تامین‌آتیه زنان خانه‌دار

 • بیماری‌های خاص : برای 5 نوع بیماری شامل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلب، سرطان، پیوند اعضای اصلی بدن تا سقف 200 میلیون تومان.

 • نقص عضو و ازکارافتادگی (حادثه) (طرح جدید) تا سقف 60 میلیون تومان

 • هزینه‌های درمانی و پزشکی (حادثه) (طرح جدید)تا سقف 25 میلیون تومان

 • پرداخت غرامت فوت طبیعی تا سقف 250 میلیون تومان

 • پرداخت غرامت فوت در اثر حادثه تا سقف 250 میلیون تومان

 • پوشش بیمه آتش‌سوزی منزل مسکونی بیمه‌شده

شرایط و مزایای ویژه خرید بیمه عمر وتامین‌آتیه زنان خانه‌دار

بیمه عمر و تامین‌آتیه زنان خانه‌دار کاملاً انعطاف‌پذیر بوده، به‌طوری‌که منطبق بر شرایط و نیازهای شما طراحی گشته و در طی مدت اعتبار بیمه‌نامه می‌تواند همراه و هم گام با نیازهای شما شرایط قرارداد تغییر یابد بدون آنکه نیازی به فسخ آن باشد.

با بیمه پاسارگاد ، بهترین شرایط و مزایای بیمه‌نامه عمر خود را انتخاب کنید .

تمامی شرایط با درخواست شما قابل‌تغییر می‌باشد …

مبلغ حق بیمه

شما با هر شرایط مالی می‌توانید از بیمه عمر وتامین‌آتیه زنان خانه‌دار برخوردار شوید.

این مبلغ حداقل 200.000 ریال و  به روش پرداخت حداقل ماهیانه،سه‌ماهه،شش‌ماهه و سالانه می‌تواند باشد.

مدت بیمه

مدت این بیمه‌نامه  بین ۵ تا 30 سال می‌باشد.

 

امکان دریافت وام برای زنان خانه‌دار

با پس‌انداز شما و دریافت سود مشارکت در منافع و سود پس‌انداز مبلغ پس‌انداز بیمه‌نامه شما شکل‌گرفته و شما می‌توانید در مواقع ضروری تا 90 درصد ارزش بازخرید اندوخته بیمه‌نامه خود وام دریافت کنید.شما با این وام می‌توانید در مواقعی که نیاز ضروری به کمک مالی دارید از صندوق پس‌انداز خود به‌صورت وام برداشت نمایید و در اقساط 36 ماهه پرداخت نمایید.

خصوصیات بارز بیمه‌نامه عمر وتامین‌آتیه زنان خانه‌دار

 • دریافت وام

 • دریافت سود تضمینی

 • دریافت سود مشارکت در منافع

 • دریافت سرمایه عمر به صورت یکجا در پایان قرارداد

 • بهره گیری از پوشش‌های بیمه‌ای

جهت دریافت جدول این بیمه نامه متناسب با شرایط سنی خود، فرم درخواست استعلام بیمه عمر را تکمیل فرمایید.